Muzyka ma moc przekształcania nastroju w każdym miejscu. Wykazano, że wywołuje zmiany w mózgu, poprawia krążenie krwi i zwiększa produkcję endorfin. Muzyka może również pozytywnie wpływać na osoby w trakcie zdrowienia, dlatego jest integralną częścią zajęć jogi.
Jak muzyka wpływa na nastrój i poziom energii
Muzyka jest uniwersalnym językiem. Może być używana do komunikacji z każdym, bez względu na bariery językowe. Wpływa na nastrój, poziom energii, a nawet na podejmowanie decyzji.
Na przykład, jeśli chcesz się pobudzić się przed imprezą lub wpaść w dobry nastrój przed egzaminem, potrzebujesz odpowiedniej muzyki.
Istnieją dwa rodzaje muzyki – instrumentalna i liryczna. Instrumentalna jest zazwyczaj bardziej rytmiczna, a liryczna jest bardziej oparta na melodii z dodanym do niej tekstem.
Teksty mają większy wpływ na nastrój, ponieważ tworzą historię, którą mózg może śledzić, podczas gdy instrumentalna ma tylko dźwięk, a nie słowa.
Wykazano również, że muzyka instrumentalna ma większy wpływ na sprawność umysłową, szczególnie w zadaniach wymagających skupienia uwagi lub długotrwałego wysiłku umysłowego, ponieważ
Jak wybrać odpowiedni rodzaj muzyki na zajęcia jogi lub do praktyki osobistej?
Odpowiedni rodzaj muzyki może stworzyć nastrój i nadać ton treningowi. Oto kilka wskazówek, których możesz użyć wybierając swoją playlistę:
- Wybierz muzykę uspokajającą lub kojącą, aby pomogła Ci się zrelaksować i skupić na medytacyjnej części treningu.
- Najlepsze jest wolne tempo – muzyka o wolnym tempie pozwoli Ci poruszać się bardziej świadomie i powoli w trakcie treningu.
- Wybieraj muzykę instrumentalną zamiast piosenek z tekstem.
- Muzyka klasyczna, new age i instrumentalna world fusion to dobre kategorie muzyki, które sprawdzą się na zajęciach jogi lub w osobistej praktyce.
Jak wybrać rytm, który pozwoli Ci się uspokoić i zrelaksować podczas zajęć/praktyki?
Udowodniono, że stosowanie muzyki w przemyśle medycznym poprawia samopoczucie i zmniejsza poziom stresu. Z odpowiednim rytmem, praktyka jogi może być jeszcze bardziej relaksująca.
Ważne jest, aby znaleźć ścieżkę dźwiękową, która Ci się podoba, abyś mógł skupić się na praktyce, zamiast słuchać muzyki, która Cię nie interesuje. Najlepiej, jeśli będzie ona miała wolny i spokojny rytm, idealny do ćwiczeń rozciągających i oddechowych.
słowa kluczowe: jakie tempo powinno być odtwarzane w tle podczas jogi? skąd wiesz w jakim tempie gra? jak mogę stworzyć własny rytm?)
Wspaniałe chilloutowe bity?
Zaczniemy od wykorzystania chilloutowych bitów w muzykoterapii.
Muzykoterapia jest dziedziną o ugruntowanej pozycji, której korzenie sięgają lat 70-tych. Ma ona wiele zalet, w tym umiejętność prowadzenia rozmowy w cztery oczy, łagodzenie stresu i budowanie poczucia własnej wartości. Muzykoterapeuci mogą również wykorzystać te korzyści, aby pomóc klientom, którzy doświadczają trudności zawodowych lub trudności z mową, używając piosenek, które są dla nich łatwe do zrozumienia lub śpiewania razem z nimi. W tym celu można wykorzystać bity chilloutowe, ponieważ są one zazwyczaj wolniejsze niż inne rodzaje muzyki i mają mniej złożoną strukturę.
chodzi o coś więcej niż tylko o dobrą zabawę. Joga to fizyczny, mentalny i duchowy dobrostan. Odpowiedni rodzaj muzyki może wzmocnić te korzyści, działając jako inspiracja lub zapewniając relaks. W tym artykule dowiesz się, jak działa muzyka do jogi i jakie są niektóre z korzyści płynące z używania tego typu muzyki podczas praktyki.