Dodaj swoją szkołęjogi
555 ocen
5

Dodaj Ogłoszenie do naszego katalogu

Nasza platforma umożliwia dodawanie prostych i profesjonalnie wyglądających reklam bez zbędnych kosztów, dzięki czemu możesz poświęcić swój czas na to, czego chcesz.

Telefon: 530 341 371
Ocena: 5
Liczba ocen: 79
Joga Warszawa. Gdzie ćwiczyć

Warszawa jest wprost idealna, tu znajdziesz zajęcia o jakich Ci się nawet nie śniło, bowiem w Warszawie możliwe jest znalezienie praktyki z niemalże każdego stylu jogi. Kolebką jogi są Indie, idee jogczne zawitały do Polski podobnie jak i do wielu zachodnich krajów niedługo po przemówieniu Swami Vivekanandy w Parlamencie Religii Świata 1893 roku w Stanach Zjednoczonych, w której przedstawił hinduizm Ameryce i wezwał do tolerancji religijnej i położenia kresu fanatyzmowi. Był głównym uczniem dziewiętnastowiecznego mistyka Ramakrishny i ​​założycielem Ramakrishna Mission. Swami Vivekananda jest również uważany za kluczową postać we wprowadzaniu Wedanty i jogi na Zachód.

Czy w Indiach joga wygląda inaczej?

Joga w Indiach jest dyscypliną duchową, koncentrującą się na osiągnięciu harmonii między umysłem a ciałem człowieka. Słowo joga pojawiło się po raz pierwszy w najstarszych tekstach, Rig Veda i pochodzi od sanskryckiego  „Yuj”, co może oznaczać przyłączenie się lub zjednoczenie. Praktyka jogi prowadzi do połączenia świadomości jednostki z tak zwaną powszechną świadomością. 

Szkoła jogi Warszawa

Możesz zacząć praktykować jogę, kiedy tylko chcesz, na jogę zawsze jest dobry czas. Sprawdź, która szkoła jogi ma w swoim arsenale zajęcia dla dzieci i dorosłych, oferuje praktykę w ciągu dnia, lub wieczorem. Przeciętna szkoła jogi w stolicy oferuje warsztaty, wyjazdy, spotkania, możesz spróbować zajęć relaksacyjnych, skierowanych na walkę ze stresem, będziesz ćwiczyć pod okiem odpowiedniego nauczyciela jogi. Prawie każda szkoła jogi w mieście Warszawa, oferuje karnety, niektóre z nich kuszą okazjami, może znajdziesz na liście poniżej darmowe pierwsze zajęcia, sprawdź.

Joga, dlaczego warto?

Poszczególne szkoły jogi kuszą różnorodnością zajęć jogi, każda szkoła jogi oferuje zajęcia jogi dla osób takich jak Ty. Joga jest dobra dla ciała, ducha i umysłu, może stać się prawdziwą pasą, a może być po prostu systemem ćwiczeń nastawionym na rozwój fizyczny osób uczęszczających na zajęcia. Jeżeli, żadne zachęty Cię nie przekonują, to może zapisz się by poznać kilka nowych osób, wiadomo, że w Warszawie ma się mało czasu, szybkie życie, wieczne obowiązki długie dojazdy do pracy, to wszystko sprawia, że mamy coraz mniej czasu na życie towarzyskie. Jeśli nie przekonuje Cię potencjał psycho-fizyczny jogi, to może zachęca Cię towarzyska strona zajęć, może dzięki jodze Warszawa stanie się mniej samotna?

Ashtanga Vinyasa Joga

Ashtanga Vinyasa Joga jest stylem jogi, opartym na ćwiczeniach ciała, stworzonym przez K. Pattabhi Joisa w XX wieku, często promowanym jako współczesna forma klasycznej jogi indyjskiej. K. Pattabhini Jois twierdził, że poznał ten styl od swojego nauczyciela, Tirumalai Krishnamacharyi. Styl jest energiczny, synchronizujący oddech z ruchem . Poszczególne pozycje, nazwane asany, są połączone płynnymi przejściami pomiędzy pozycjami. Ten styl jogi cieszy się opinią, że jest bardzo siłowy i trudny. Może myślisz, że jesteś za słabo rozciągnięta, niewystarczająco silna, za gruba, albo niewystarczająco jakaś? Pamiętaj, to nie tak, ten rodzaj jogi dzięki powtarzalności, z góry ustalonej sekwencji, pozwala na prawdziwe poznanie siebie, gdyż zamiast wyczekiwać kolejnych wskazówek nauczyciela możesz skupić się na odczuwaniu pozycji, emocji, które z Ciebie wychodzą. Bez wątpienia styl ten jest wymagający fizycznie i psychicznie, jeśli jednak chcesz uciszyć szum w głowie oczyścić organizm z toksyn to ten styl jest dla Ciebie. Zapisz się na zajęcia, a praktyka rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące Ashtanga jogi, to piękny styl, sprawdź, która szkoła jogi oferuje najlepsze dla Ciebie zajęcia, Warszawa szczyci się ogromną ilością szkół, ale nie martw się przeprowadzimy Cie prze ten gąszcz ofert.

Szkoła B. K. S. Iyengara 

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar Indyjski filozof, naukowiec, jeden z czołowych nauczycieli jogi na świecie, był założycielem stylu jogi zwanym jogą Iyengara. W nurcie jogi Iyengara używane jest wiele przyrządów, a  mistrz prowadzi uczenia zwracając uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół, dopóki nie uzna, że cel został osiągnięty. Ten styl jogi widzi człowieka całościowo, stan psychiczny, struktura fizjologiczna oraz struktura fizyczna, żadne nie jest w oderwaniu, dlatego często gdy jeden z elementów jest problematyczny to ma to odzwierciedlenie też w innych. Przykładowo, gdy u ucznia problematyczne jest prawe kolano, to praktyka nie skupia się jedynie na nim.  Podobnie jak astanga joga, skupia się na oddechu i praktyce odpowiednich asan. Ten rodzaj jogi w warszawie przyciąga rzesze kandydatów.

Joga dla początkujących

Nie ważne, który styl jogi chcesz praktykować, gdyż w każdym joga centrum czy szkole znajdzie się grupa dla początkujących, która ma na celu wprowadzenie uczniów w świat jogi. Zajęcia są dopasowane do poziomu grupy, nauczyciel dobiera asany i tempo ich wykonywania. Jeśli akurat w szkole, o której myślisz nie ma takiej grupy, to też nie jesteś na straconej pozycji, mistrz sprawnym okiem obserwuje wszystkich, pokazuje mniej zaawansowane asany, tak by każdy czuł się dobrze podczas praktyki jogi. Zasłyszane wskazówki są cenne, nie dotyczą jedynie jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, często wkraczają w obszary zdrowia szerzej rozumianych jako ogólny dobrobyt. Pamiętaj, że możesz znacznie skrócić czas potrzebny na naukę poszczególnych asan, podczas warsztatów czy wyjazdów z jogą,

Joga dla kobiet w ciąży

Jesteś w ciąży, gratulacje, to wspaniały czas, nie chcesz przerywać aktywnego stylu życia? Coraz więcej kobiet decyduje się kontynuować lub zaczynać aktywnie żyć, joga świetnie się do tego nadaje, co więcej lekarze ginekolodzy nie rzadko zalecają zajęcia jogi swoim pacjentkom. Nie jedna szkoła jogi w Warszawie oferuje takie zajęcia. W czym joga pomoże Twojemu dziecku i Tobie, zacznę od banalnego stwierdzenia w zdrowym ciele zdrowy duch, ale joga pomoże jeszcze bardziej, psychicznie może przygotować Cię na bycie mamą.

Warszawa czego jeszcze możesz się tu nauczyć i jak to pomoże?

  • wzmocnić i uelastycznić mięśnie dna miednicy co wpłynie na bezpieczny przebieg porodu,
  • nauka prawidłowego oddychania podczas praktyki bezpośrednio wpływa na poprawę kontrolowania oddechu podczas porodu,
  • wzmocnisz dolne mięśnie kręgosłupa, pozwoli Ci na to odpowiedni dobór ćwiczeń, dzięki czemu można uniknąć bólu, lub mu ulżyć,
  • spokojniej przejdziesz przez ciążę i poród, prawidłowo wyciszając umysł podczas asany, wykorzystanie świadomego oddechu pomaga aktywnie,
  • osiągniesz wewnętrzny spokój, joga patrzy na kobietę całościowo, pracując nad ciałem, duchem i umysłem pomaga,
  • wzmocnisz przepływ krwi, kobiecie ciężarnej fizjologicznie wzrasta ilość krwi, nieaktywny tryb życia w ciąży prowadzi do żylaków,

Spróbuj zajęć zdrowy kręgosłup

Warszawa oferuje wszystko, wszystkim, dla każdego coś dobrego. Nie ważne czy zdecydujesz się na zajęcia grupowe czy indywidualne, z Joga Portal na pewno znajdziesz coś dla Siebie. Jeśli boli Cię kręgosłup, spróbuj tego typu zajęć, jednak pamiętaj, należy ostrożnie wybierać jogina, szkołę, studio, z chęcią Ci w tym pomożemy. Częstym powodem bólu kręgosłupa jest siedzący tryb życia, w większości spowodowany rodzajem wykonywanej pracy, na przykład ośmiogodzinna praca za biurkiem, jednogodzinny dojazd do owej pracy, a następnie relaks na kanapie w towarzystwie lampki wina czy kufla piwa i popularnej platformy VOD. Takie życie skazuje Cię na ból kręgosłupa, joga jest lekiem na całe zło, nie, ale na pewno może pomóc. To ważne, by nauczyciel wiedział, które asany nie są wskazane przy konkretnych schorzeniach kręgosłupa, porozmawiaj z nim o tym, powiedz o swoich ograniczeniach.

Stres przed pierwszymi zajęciami jogi

Warszawa i pierwsze wyjście na zajęcia jogi może wydawać się przytłaczające, jednak spokojnie joga jest uważana za lek na stres czy depresję. Typowa lekcja jogi trwa od 45 minut do 90 minut i zaczyna się od ćwiczeń oddechowych jako rozgrzewki, a kończy medytacją. Przygotuj się, zaczniesz żyć możliwie najlepszym życiem, a może to nie dla Ciebie? Cóż nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Joga jest popularnym systemem ćwiczeń, które łączą oddychanie, ruch i medytację. Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie wprowadzić jogę w codzienne życie, oto kilka prostych wskazówek, jak zacząć. Nie ma się czego bać, miliony ludzi na całym świecie wybrało jogę dla szczęśliwego, zdrowszego i bardziej satysfakcjonującego życia. Różnorodność jogi pozwala wybierać i przebierać w stylach, szkoły jogi ścigają się w wprowadzaniu nowych programów. Skorzystaj z poniższych informacji by znaleźć coś dla siebie w Warszawie to łatwiejsze niż myślisz.

Joga, jak zacząć praktykować jogę?

W Warszawie możliwe jest znalezienie praktyki z prawi każdego stylu jogi. Wielu ludzi, zanim wybierze się na pierwsze zajęcia, boi się, że nie sprosta jakimś wyszukanym wymaganiom, czeka, a może jutro, od poniedziałku? Natomiast każdy taki strach wypływa z braku doświadczenia, nikt nie wymaga od Ciebie zaawansowanej pozycji ciała na zajęciach joga dla początkujących.  Wystarczy wygodny strój i pozytywne nastawienie. Jogę najczęściej praktykuje się boso, żeby dobrze czuć stopy, które są podstawą pozycji stojących. Wygodny strój do jogi to taki, który nie przeszkadza, dlatego dobrym wyborem są legginsy. By zacząć wybierz idealne dla siebie miejsce z poniższej bogatej listy joga, a następnie zapisz się na zajęcia i regularnie stawiaj się na macie.

Początki przygód z jogą są piękne, uważaj gdyż to wielce prawdopodobne, iż te wygięcia ciała, tak charakterystyczne dla tego stylu, sprawią, że jogiczna ścieżka  tak bardzo przypadnie Ci do gustu i zechcesz zapisać się na zajęcia w centrum Warszawy. Najłatwiej jest jednak przejrzeć poniższą listę, przejrzeć miejsca w Warszawie z bogatą ofertą jogi, zapraszamy.

Dodaj ogłoszenie w Twoim mieście

Joga + Miasto