Joga Białystok

Dodaj swoją szkołęjogi
555 ocen
5

Dodaj Ogłoszenie

Nasza platforma umożliwia dodawanie prostych i profesjonalnie wyglądających reklam bez zbędnych kosztów, dzięki czemu możesz poświęcić swój czas na to, co chcesz.

Telefon: 604091627
Ocena: 5
Liczba ocen: 79

Yoga Shala Białystok

Telefon: 734 132 012
Ocena: 4,9
Liczba ocen: (80)

Shanti Yoga Studio

Telefon: 504 588 555
Ocena: 5,0
Liczba ocen: (49)

Joga Ruch Oddech Białystok

Telefon: 607 190 005
Ocena: 5,0
Liczba ocen: (23)

Muktijoga

Telefon: 503 062 536
Ocena: 4,9
Liczba ocen: (50)

jogoterapia

Telefon: 736 854 096
Ocena: 5,0
Liczba ocen: (32)

Joga Joanna Zdrodowska

Telefon: 660 353 896
Ocena: 5,0
Liczba ocen: (13)

4 Senses

Telefon: 795 328 237
Ocena: 5,0
Liczba ocen: (92)

Klub STOK

Telefon: 502 871 312
Ocena: 4,9
Liczba ocen: (21)

Sztuka Ruchu

Telefon: 722 109 788
Joga Białystok
 1. Wstęp
 2. Joga w Białymstoku
 3. Joga a ciało
 4. Zajęcia jogi na kręgosłup
 5. Odpowiedni ubiór do jogi
 6. Spróbuj jogi w Białymstoku
 7. Jak systematyczna praktyka, pod okiem eksperta, wpłynie na Ciebie:
 8. Które zajęcia są dostępne w Białymstoku?
 9. Ćwiczenia oddechu
 10. Oferty jogi w Białymstoku

Joga to rozległy temat, nie zagłębię się w niego do końca, pomogę Ci znaleźć Twoje miejsce w świecie jogi. Interesuje Cię trening kręgosłupa W Białymstoku warto zapisać się na zajęcia. Nie jest łatwo znaleźć idealne miejsce, szkołę czy studio, zresztą idealne oferty dla ogółu nie istnieją. Przeczytaj artykuł i skorzystaj z tej strony, by odnaleźć firmy, które są stworzone dla Ciebie. 

Joga w Białymstoku

Pomogę Tobie i wszystkim wybrać oferty treningu jogi w Białymstoku (i w Warszawie lub gdzie tylko chcesz). Pamiętaj ruch kręgosłupa to zdrowie. Jeśli powiem Ci, że joga w Białymstoku to nie tylko zdrowie fizyczne. Piszę artykuł na temat treningu jogi, gdy na świecie szleje wirus. Nie mogę zagwarantować Ci, że nie zachorujesz. Mogę stwierdzić, że jeśli będziesz ćwiczyć systematycznie to wzmocnisz psychikę. O to przecież chodzi, by z podniesioną głowa, pełną pomysłów, zaczynać nowy dzień.

Kiedy temat jogi wejdzie Ci już w krew to sprawa stanie się prostsza, a Ty nawet nie zauważysz, że rzadziej tracisz cierpliwość i nie eskalujesz już konfliktów. Świadomym oddechem wchodzisz głębiej w tu i teraz, które są tak ważne w jodze oraz podczas pandemii. To specjalny czas, który zmienia całe życie, wykorzystaj go inwestując w spokój ducha, oddając się w pełni jodze.

Temat wirusa i zakaz chodzenia w miejsca gdzie ćwiczymy mięśnie kręgosłupa nudzi już wszystkich. Kiedy minie to szaleństwo i będzie można znowu wychodzić z domu to nic nie stanie na przeszkodzie by zapisać się na zajęcia jogi w Białystoku, a może nawet na seva joga. Praktyka jogi rozpoczęła się w Indiach i od tego czasu niezmiennie zyskuje na popularności na całym świecie. Joga to połączenie asan, czyli pozycji ciała i oddychania, praktyki dzięki, której możesz osiągnąć harmonię między ciałem a umysłem przy jednoczesnej poprawie ducha. Dobry czas na rozpoczęcie praktyki jest właśnie dziś.

Wykonując trening jogi poprawnie, przepływ krwi do mięśni wzrasta, dostarczając tlen i niezbędne składniki odżywcze do tkanek, dlatego warto wybrać odpowiednie zajęcia, by pod okiem instruktora dobrze wykonywać asany. 

Joga a ciało

Jesteś człowiekiem, naturalnym jest więc dla Ciebie stanie na nogach, siedzenie, chodzenie zawsze z głową w górze, nie myślisz więc o tym, jak wpływa to na Twoje ciało. Głowa jest zawsze nad sercem, by dotleniona krew krążyła po całym ciele, serce musi wykonać naprawdę ciężką pracę. Czy aby z łatwością mogło pompować krew do głowy, musisz nauczyć się chodzić na rękach, oczywiście, że nie. Wystarczy każdego dnia spędzić trochę czasu na pozycjach odwróconych, pomogą one zmniejszyć obciążenie serca.Odwrócona asana wspomaga przepływ krwi do mózgu, odżywiając neurony i wypłukując toksyny. Krew i limfa zgromadzona w brzuchu i kończynach dolnych zostaje odprowadzona do serca, a następnie zostaje oczyszczona w płucach i ponownie krąży po całym ciele.

Niektóre korzyści z takich ćwiczeń to zmniejszenie stresu i niepokoju, wzrost pewności siebie, siły i koncentracji umysłowej, a także masaż narządów jamy brzusznej. Mięśnie składają się z włókien, które zazębiają się ze sobą jak zamek błyskawiczny. Kiedy mięsień się kurczy, włókna te zapadają się wzdłuż siebie, powodując skrócenie mięśnia. Włókna mięśniowe mogą ulec uszkodzeniu podczas ćwiczeń, a jeśli nie zostaną rozciągnięte, części mięśni pozostają zwężone, co prowadzi do sztywności i napięcia.

Pozy jogi obejmują rozciąganie, a poprzez rozciąganie mięśni włókna mięśniowe wydłużają się i ponownie wyrównują. Te ponownie wyrównane tkanki mięśniowe lepiej regenerują się po uszkodzeniu niż mięśnie, które zostały skurczone.

Zajęcia jogi na kręgosłup

Boli Cię kręgosłup? Jeśli tak zapisz się na zajęcia „zdrowy kręgosłup”. Zdrowy kręgosłup jest bardzo ważny dla każdego, kto chce być zdrowy. Jeśli masz zdrowy kręgosłup, Twoje ciało będzie mogło lepiej funkcjonować, a Twoje zdrowie również się poprawi.

Odpowiedni ubiór do jogi

Jogę praktykuje się na boso, bo w jodze stopy są bardzo ważne, to one są podstawą pozycji stojących. Dobrym wyborem są legginsy, przyjemna bluzka, niekrępująca ruchy. Wiadomo, wygodny strój dla Twojego komfortu to podstawa, nie może przeszkadzać podczas praktyki, a co najważniejsze regularnie stawiaj się na macie. Zapisy z nami są proste, skorzystaj z tej strony, znajdziesz tu to, czego szukasz. By zacząć wybierz miejsce praktyki z poniższej, bogatej listy i zapisz się, weź ze sobą wygodny strój i pozytywne nastawienie.

Spróbuj jogi w Białymstoku

Praktyka jogi wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, psychicznymi, dlatego czytaj dalej, by dowiedzieć się jakie uzyskasz korzyści z włączenia jogi do tygodniowej rutyny. W mieście Białystok, nie ważne czy zapiszesz się na warsztaty, zajęcia, do szkoły, klubu fitness, czy studia jogi. Joga to dobry wybór. W Białymstoku jest wiele możliwości skorzystania z oferty zajęć, istnieje możliwość uczestnictwa w warsztatach na przykład B.K.S Iyengara. Ta metoda jogi ma wręcz terapeutyczne właściwości, nauczyciel zwraca ogromną uwagę na poprawność wykonywania poszczególnych asan.

Jak systematyczna praktyka, pod okiem eksperta, wpłynie na Ciebie:

 1. Poprawisz elastyczność, siłę i postawę.
 2. Stracisz kilogramy, codzienna praktyka jogi poprawia metabolizm i pomaga spalać tłuszcz.
 3. Zwiększysz swoją energię, do zadań podejdziesz bardziej energetycznie.
 4. Zredukujesz poziom stresu w organizmie, przez oczyszczenie umysłu i większą uważność, tak polecany mindfulness. Relaksujące pozycje jogi mają zbawienny wpływ na ciało i umysł.
 5. Nauczysz się lepiej oddychać.
 6. Podniesiesz poziom serotoniny, jeśli tylko Twoja praktyka będzie systematyczna i włączysz do niej medytację.
 7. Poprawisz koncentrację, poprzez uważność podczas zajęć jogi.

Które zajęcia są dostępne w Białymstoku?

Na szczególną uwagę zasługuje styl praktyki asan w Mysore. Ta metoda różni się od zwykłego sposobu nauczania jogi. W nim każdy ćwiczy w swoim tempie, sekwencji asan należy nauczyć się na pamięć. Ten sposób nauczania jogi narodził się w mieście Mysore w południowych Indiach, w tamtych czasach nauczał jej tam K. Pattabhi Jois. Podstawą tego stylu jest fakt, iż uczniowie ćwiczą własną część sekwencji ashtanga asan we własnym tempie. Nauczyciel pomaga każdemu uczniowi indywidualnie, dokonując korekt fizycznych i instrukcji werbalnych. Jeśli uczeń ma problem z konkretną asaną, nauczyciel może zaproponować modyfikację praktyki, gdy uczeń otrzyma nową asanę, ćwiczy sekwencję tylko do tej asany, póki jej nie opanuje, a następnie wykonuje wygięcie do tyłu, a następnie kończy się sekwencja.Głębokie wygięcia w tył wspomagane przez nauczyciela mogą wywoływać efekt uwalniania traumy przechowywanej w ciele. Płacz lub euforia są powszechne podczas takich zajęć jogi, zwykle następuje ogólne poczucie oczyszczenia lub uwolnienia i koncentracji emocjonalnej.

ashtanga joga bialystok
Ashtanga joga w Bialystoku

Tradycyjnie praktyka Ashtanga joga odbywa się codziennie oprócz sobót i dni księżycowych czyli pełni księżyca czy nowiu. Kolejne zajęcia jogi w Białymstoku to styl jogi B. K. S. Iyengara, indyjskiego, filozofa, naukowca, jednego z czołowych nauczycieli jogi na świecie. Ten styl jogi podobnie jak asztanga joga, skupia się na oddechu i praktyce odpowiednich asan. Podczas zajęć jogi w tym nurcie używanych jest wiele przyrządów a jogin prowadzi ucznia zwracając uwagę na każdy szczegół, to mistrz decyduje czy cel został już osiągnięty oraz czy uczeń może przejść na wyższy poziom praktyki. Początki przygody z tym stylem jogi są piękne uważaj gdyż jest to wielce prawdopodobne, że te wygięcia tak charakterystyczne dla tego stylu sprawią że jogiczna ścieżka tak bardzo przypadnie Ci do gustu, że zechcesz zapisać się na zajęcia w centrum miasta Białystok.W Białymstoku dostępna jest również yoga Feldenkraisa.

Ćwiczenia oddechu

Ćwiczenia oddechowe to świetne narzędzie do poprawy zdrowia. Może być stosowany do relaksu, radzenia sobie ze stresem, a nawet do odchudzania. Jest kilka firm w Białymstoku, które pokażą Ci jakie ćwiczenia wykonywać. Musisz znaleźć taki fitness, który najlepiej Ci odpowiada. Ćwiczenia oddechowe są świetne do kontrolowania stresu. Więcej na temat stresu przeczytasz tu: 

Oferty jogi w Białymstoku

Znajdź miejsca gdzie możliwe są:

 • ćwiczenia kręgosłupa,
 • B. K. S. Iyengara,
 • ashtanga joga,
 • miejsca fitness,
 • oferty treningu.
Ogłoszenia w Twoim mieście

Joga + Miasto