Joga w ciąży

Jeśli jesteś w ciąży, joga prenatalna może być dla Ciebie dobrym ćwiczeniem. Może ona pomóc poprawić Twój nastrój, zredukować stres i poprawić ogólną kondycję fizyczną. Joga prenatalna to świetny sposób, aby mieć trochę czasu dla siebie, gdy czujesz się przytłoczona lub zestresowana. Nauczysz się lepiej oddychać i zrelaksujesz się w obecności swojego dziecka. Joga prenatalna ma wiele korzyści dla kobiet w ciąży, nawet jeśli niekoniecznie prowadzi do łatwiejszego porodu.

„Joga to wzmocnienie w odpoczynku. To wolność w rutynie. To pewność poprzez samokontrolę. Energia w środku i na zewnątrz.” – Ymber Delecto

Joga jest niesamowitym sposobem na utrzymanie kondycji i siły podczas ciąży. Joga może pomóc w zwalczaniu bólu, relaksacji i koncentracji. Może również nauczyć Cię jak zrównoważyć swoje ciało, abyś mogła uniknąć obrażeń podczas poruszania się w czasie ciąży. Ważne jest, aby pamiętać o środkach ostrożności w pozycjach, aby nie przeciągać się i nie wywierać nacisku na obszar miednicy.

Jeśli uprawiasz jogę po raz pierwszy, dobrze jest zacząć od kursu prenatalnego. Porozmawiaj z instruktorem o swojej ciąży przed rozpoczęciem kolejnych zajęć jogi.

Chociaż joga ma wiele korzyści, ważne jest, aby pamiętać, że nie każda joga jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Niektóre rodzaje jogi, takie jak Bikram i inne wymagające gorącego środowiska, nie są bezpieczne dla przyszłych matek. Przed rozpoczęciem programu jogi prenatalnej, upewnij się, że masz przeciwwskazań by uprawiać jogę prenatalną, na przykład jeśli masz zwiększone ryzyko przedwczesnego porodu lub pewnych chorób, takich jak choroby serca lub problemy z kręgosłupem.

Podobnie jak inne rodzaje kursów przygotowujących do porodu, joga prenatalna ma wielowarstwowe podejście do ruchu, który promuje rozciąganie, centrowanie psychiczne i skupione oddychanie. Podczas gdy joga oferuje fantastyczny trening ciążowy, uczy cię również technik, które mogą pomóc zredukować stres, połączyć się z dzieckiem oraz poprawić elastyczność i równowagę. Programy, które uczą technik oddechowych pranayama i medytacji prenatalnej są dla nas okazją do wspólnej praktyki jogi i medytacji.

Badania sugerują, że joga prenatalna jest bezpieczna i przynosi wiele korzyści dla kobiet w ciąży i ich dzieci. Joga prenatalna jest idealna dla nisko-stresowej rutyny fitness, jeśli jesteś w ciąży lub nie jesteś przyzwyczajona do ćwiczeń, i oferuje wiele korzyści dla Ciebie i Twojego dziecka. Może pomóc Ci poznać i połączyć się z innymi kobietami w ciąży, jak również przygotować się na stres związany z byciem nowym rodzicem.

Joga może utrzymać cię szczuplejszą, napiąć mięśnie, poprawić równowagę i krążenie krwi w czasie ciąży i mieć niewielki wpływ na twoje stawy, niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszką, czy weteranką. Dla osób z wysokim poziomem stresu (który, jak wykazano, zwiększa częstość poronień i przedwczesnych porodów) joga może być świetnym środkiem odstresowującym.

Nauka oddychania jest jedną z pierwszych rzeczy, których uczysz się na zajęciach jogi. Dzięki technice oddychania znanej w jodze jako ujjayi, wciągasz powietrze przez nos i wypełniasz płuca, napinając brzuch i wydychasz powietrze nosem, podczas gdy twój brzuch się ściska.

Prenatalna praktyka jogi jest wspaniałym sposobem, aby utrzymać równowagę podczas ciągle zmieniającego się ciała i umysłu w ciąży. W tym kursie zajmujemy się asanami jogi, pozami, ćwiczeniami przywracającymi i oddechowymi, zaprojektowanymi w celu wzmocnienia i wzmocnienia doświadczenia ciąży i przygotowania do porodu. Joga prenatalna pomaga kobietom w ciąży rozwinąć prawidłowe techniki oddechowe i relaksacyjne dla łatwego i komfortowego porodu.

Istnieje wiele korzyści płynących z jogi prenatalnej jako formy ćwiczeń, które przemawiają za dobrym samopoczuciem w ciąży. Oprócz tych korzyści, niektóre badania wykazały związek między jogą prenatalną a redukcją powikłań związanych z wysokim ciśnieniem krwi i poprawą wyników płodu.

Wiele kobiet, które nigdy nie uprawiały jogi, uważa, że jest to idealne ćwiczenie dla nich w czasie ciąży. Joga może pomóc ci uwierzyć i zaufać wrodzonej zdolności twojego ciała do urodzenia dziecka.

Jako kobieta w ciąży, twoje ciało zmienia się z trymestru na trymestr i musisz zmieniać swoje ruchy i wiele póz jogi. Im więcej tygodni ciąży masz za sobą, tym trudniejsze staje się wykonywanie niektórych ćwiczeń jogi. Podczas ciąży twoje ciało przechodzi wiele zmian, które mogą powodować stres.

Joga w czasie ciąży nie została jeszcze naukowo przebadana, ale uważa się ją za bezpieczną i korzystną dla większości ciężarnych matek i ich dzieci. Kobiety, które praktykują jogę w czasie ciąży mogą wspierać swoje ciało i dziecko. Dla wielu nowych matek, joga prenatalna może stworzyć systemy wsparcia, takie jak grupy zabaw dla niemowląt i rodzące się więzi.

Według American Congress of Obstetricians and Gynecologists, aktywność fizyczna może pomóc matkom zwiększyć energię, nastrój i sen, co może być szczególnie trudne, gdy oczekujesz. Prenatalne zajęcia jogi są szczególnie popularne w połączeniu z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi, takimi jak chodzenie i są idealnym sposobem dla matek, aby pozostać w formie.

Dodaj komentarz