Medytacja na poduszce Zafu czyli do czego służy poduszka do jogi

Poduszki do jogi są używane przez joginów, żeby pomóc im w wykonywaniu różnych pozycji. Zwykle są wykonane z pianki lub innych miękkich materiałów i mogą być używane na wiele sposobów. Poduszka do medytacji jest zazwyczaj wykonana z miękkiego, pluszowego materiału. Jest zaprojektowana tak, żeby zapewnić wsparcie podczas sesji medytacyjnej. W internecie panuje zamieszanie, poduszka do medytacji jest mylona z poduszką do jogi. W tym artykule zajmę się poduszkami Zafu czyli poduszkami do medytacji. Poduszki do jogi  dokładniej opiszemy innym razem.

Jaka jest różnica między poduszką do medytacji a poduszką do jogi?

Poduszka do medytacji jest zazwyczaj wykonana z miękkiego, pluszowego materiału. Została zaprojektowana tak, żeby zapewnić wsparcie dla bioder i pleców podczas sesji medytacyjnej.

Główna różnica między poduszką do jogi a poduszką do medytacji polega na rodzaju zastosowanego wypełnienia. W poduszce do jogi częściej stosuje się puch lub włókna syntetyczne, takie jak poliester czy bawełna, które zapewniają komfort i wsparcie. W poduszce do medytacji stosuje się łuski gryki, które są zbierane z owoców rośliny Gryki. Łuska gryki jest idealna dla alergików. Zawiera naturalne związki, takie jak taniny, które pomagają ograniczyć rozwój kurzu. Dzieje się tak dlatego, że taniny są znane ze swojej zdolności do hamowania rozwoju grzybów i bakterii, co z kolei może zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Łuski gryki są również dobrym źródłem białka i błonnika, co pomaga w trawieniu i kontroli wagi.

5 powodów, dla których potrzebujesz poduszki do medytacji właśnie teraz

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy profesjonalistą, medytacja jest praktyką, która może pomóc ci osiągnąć spokój i pogodę ducha. Co jeśli nie masz czasu na medytację?  Może twój umysł jest tak zajęty myślami, że trudno ci się skupić? Najłatwiej jest skupić się na oddechu dążąc do tego by wdech i wydech się wyrównały. Przeczytaj artykuł, w którym opisałam ten proces: Medytacja na stres. 4 sposoby na zmniejszenie stresu dzięki medytacji  Jeśli nadal masz problem z medytacją możesz umówić się ze mną na sesję, posiadam Dyplom Nauczyciela Medytacji w pełni akredytowany przez Complementary Therapists Accredited Association. Więcej informacji na mój temat przeczytasz w zakładce Joga to ja.

Zatem jakie są powody do zakupu poduszki Zafu czyli poduszki medytacyjnej?

  1. Nie oszukujmy się, podczas medytacji też trzeba wyglądać stylowo. 
  2. Tworzy bardziej stabilną podstawę wsparcia ciała podczas medytacji. Z Zafu już nie musisz kręcić się i wiercić by znaleźć wygodną pozycję.
  3. Pozwala na medytację w dowolnym miejscu.
  4. Jej piękny wygląd pomaga ci stworzyć twoją osobistą strefę ZEN.
  5. Można jej używać zamiast krzesła, ławki.

https://allegro.pl/oferta/poduszka-do-medytacji-jogi-ganesh-szara-10932436436?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=c9d9a9cf-a068-43ad-a736-f33a6bc46067#

Dodaj komentarz