Joga pozycje

Praktykowanie jogi przynosi wiele korzyści, a pozy zapewniają wiele z nich. Ale jeśli chcesz naprawdę czerpać z niej jak najwięcej, ważne jest, aby wiedzieć, które pozy mogą pomóc w konkretnych sprawach. W tym przewodniku, będziemy mówić o niektórych z najlepszych pozach jogi dla zdrowia psychicznego i szczęścia.

Kompletny przewodnik po pozycjach jogi i o tym, jak mogą pomóc ci żyć szczęśliwiej, zdrowiej i pełniej

Pozycje jogi to sekwencje pozycji (lub asan), które mają za zadanie rozciągnąć mięśnie i oczyścić ciało. Pozycje te mogą być wykonywane o każdej porze dnia, ale zachęca się do wykonywania ich rano, przed śniadaniem.

Słowo 'joga’ można podzielić na dwa różne sanskryckie słowa: 'yug’ oznaczające 'zjednoczyć’ i 'a’ oznaczające 'trzymać’. Dzieje się tak dlatego, że joga ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju poprzez zjednoczenie ciała z samym sobą dzięki medytacji, koncentracji i innym praktykom duchowym.

Ludzie często myślą, że joga to tylko rozciąganie – ale jest w niej o wiele więcej!

Skłon do przodu – Uttanasana – pozycja jogi, która jest terapeutyczna przy niepłodności, osteoporozie i zapaleniu zatok

Asana Skłon do przodu

Skłon do przodu, znana również jako Uttanasana, jest pozycją jogi, która zapewnia wiele korzyści terapeutycznych. Należą do nich korzyści w przypadku niepłodności, osteoporozy i zapalenia zatok.

Stań prosto ze stopami razem i palcami skierowanymi do przodu. Rozłóż ręce szeroko na podłodze przed sobą, tak aby znajdowały się w jednej linii z palcami obu stóp. W razie potrzeby możesz również położyć jedną rękę na podłodze dla wsparcia. Wypchnij się przez kule stóp i podnieś się na palce. Sięgnij do tyłu przez pięty i wydłużaj od czubka głowy do kości ogonowej, utrzymując obie strony ciała połączone i skierowane w dół w kierunku ziemi przed Tobą. Podczas wykonywania tej pozycji powinnaś poczuć wydłużenie zarówno nóg, jak i kręgosłupa. Jak ty

Pozycja Wojownika II (Virabhadrasana II) pozycja niezbędna dla utraty wagi

Asana Virabhadrasana II

Pozycją Wojownika II (Virabhadrasana II) jest to asana jogi, która pomaga w osiągnięciu utraty wagi. Pomaga tonizować ramiona i uda, wzmocnić stopy i kostki oraz poprawić równowagę. Pozycja Wojownika II wzmacnia mięśnie rdzenia brzucha i pleców.

Asana ta jest bardzo korzystna dla osób z chorobami stawów, takimi jak artretyzm czy zespół cieśni nadgarstka.

Pomaga również w łagodzeniu objawów rwy kulszowej, depresji, niepokoju i bezsenności. Pozycja ta jest doskonałym sposobem na uwolnienie napięcia przed snem.

Pozycję Wojownika II (Virabhadrasana II) – jak ją wykonać

Pozycja Warrior II jest świetnym sposobem na uzyskanie większej elastyczności w biodrach i nogach.

Pozę Warrior II jest jedną z pozycji systemu ośmioramiennego.

Aby rozpocząć tę pozę, stań bokiem na macie ze stopami w odległości około trzech stóp od siebie lub na szerokość barków. Następnie cofnij prawą stopę tak, aby była równoległa do przedniej części maty, aby poczuć rozciąganie mięśni po zewnętrznej stronie prawej nogi.

Obróć tułów w tym samym kierunku co przednia noga, tak abyś był prostopadły do podłogi. Podnieś się do góry na

Tadasana – podstawowa postawa stojąca dla dobrego życia

Pozycja góry
Asana Tadasana

Tadasana jest podstawową pozycją jogi, którą wykonuje się na rozpoczęcie lub zakończenie zajęć jogi. Słowo 'Tadasana’ jest terminem sanskryckim, który oznacza 'pozę górską’. Pozycję tę nazywa się również panem póz.

Najlepszą rzeczą w Tadasanie jest to, że możesz ją wykonywać w dowolnym miejscu i czasie, nawet gdy się spieszysz. Pozycja ta rozciąga twój kręgosłup i plecy, poprawia krążenie krwi i wzmacnia nogi. Poprawia również postawę ciała poprzez wzmocnienie mięśni pleców i ramion, jednocześnie sprawiając, że stajesz się bardziej świadoma swojej postawy.

Podstawowa postawa stojąca – jak zacząć?

Postawa stojąca to domyślna postawa, którą większość ludzi przyjmuje stojąc, mając stopy rozstawione na szerokość ramion, a ciężar ciała spoczywa na piętach i palcach. Jest to naturalna pozycja, która może być utrzymywana przez wiele godzin. Dobrym pomysłem jest upewnienie się, że ciężar ciała jest równomiernie rozłożony w tej pozycji, aby uniknąć bólu lub kontuzji.

Tadasana- Podstawowa pozycja stojąca, jak ją wykonać?

Aby wykonać tę pozycję, należy stanąć ze stopami razem i palcami skierowanymi do przodu. Następnie należy szeroko rozłożyć ręce i odsunąć je jak najdalej od siebie bez obracania ciała. Palce powinny być skierowane w stronę nieba, tak aby miało się wrażenie, że ktoś rozciąga tułów od góry do dołu.

Głowa powinna być ustawiona tak, aby znajdowała się w jednej linii z kręgosłupem, podbródek równolegle do podłoża, a szyja długa i rozluźniona. Należy starać się nie używać żadnych mięśni w nodze.

Pozycje balansujące na stole – świetny sposób na rozpoczęcie dnia (słowa kluczowe pozy balansujące na stole korzyści, pozy balansujące na stole koncentracja)

Powinniśmy zacząć dzień od pozy stołu równowagi, ponieważ sprawi, że będziemy bardziej produktywni. Pomoże nam również zachować skupienie, energię i czujność przez resztę dnia.

Pozę stołu równowagi jest również doskonałym sposobem na poprawę koncentracji. Jeśli masz problemy ze skupieniem się na swojej pracy, ta pozycja jest właśnie dla Ciebie.

Balansująca pozycja stołu – jak ją wykonać?

słowa kluczowe: pozę stołu jak to zrobić, The Table Pose )

Pozycją wzmacniającą mięśnie pleców i otwierającą klatkę piersiową jest Table Pose. Może być wykonywana przy ścianie lub stole.

Naśladując tę pozę w codziennym życiu, doświadczysz w dłuższej perspektywie:

  • Silniejsze mięśnie pleców: Ta pozę pomaga wzmocnić i otworzyć mięśnie klatki piersiowej i pleców.
  • Zdrowszy kręgosłup: Kiedy wykonujesz tę pozę, pomaga ona w rozciągnięciu kręgosłupa i wydłużeniu go.
  • Poprawa postawy: Możesz poprawić swoją postawę, wykonując te pozy regularnie.
  • Ulga od stresu: Ta pozę pomoże Ci złagodzić stres poprzez uwalnianie endorfin- hormonów dobrego samopoczucia, które są uwalniane, gdy ćwiczymy lub medytujemy.
  • Lepsze wzorce oddechowe: To pomoże poprawić, jak oddychać ze względu na jego relaksujący charakter.

Uprawiaj jogę, nawet jeśli nie masz czasu

Pozycje w jodze

Jogini twierdzą, że te fizyczne korzyści są tylko częścią tego, co joga może zrobić dla Ciebie.

Dlaczego te pozycje? Joga to świetny sposób na relaks i uwolnienie się od stresu. Dlaczego warto uprawiać jogę, jeśli nie masz czasu? Być może nie masz czasu, aby pójść do studia lub zaplanować godzinne zajęcia, ale z jogą w domu nie ma wymówki! Joga wymaga tylko 10 minut z Twojego poranka.

Dodaj komentarz