Joga dla początkujących

Jak zacząć ćwiczyć jogę dla początkujących? Jakie są plusy
i minusy?

Joga jest niesamowitą praktyką, która może pomóc Ci w kontakcie z Twoim ciałem, emocjami i umysłem. Może pomóc Ci stać się bardziej elastycznym, bardziej zrelaksowanym i bardziej uziemionym. Ale bądźmy szczerzy, joga może być dość onieśmielająca dla początkujących. Dlatego chcę Cię zachęcić, żebyś wskoczył i spróbował. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest po prostu znalezienie zajęć, które do Ciebie przemawiają.

„Nieważne jak głęboko wejdziesz w asanę. Liczy się to, kim jesteś będąc w niej.” – Max Strom

Jak zacząć ćwiczyć jogę?

Oto kilka kroków, które pomogą Ci wejść w jogę jako początkujący:

Znajdź zajęcia jogi

Możesz znaleźć wiele darmowych zajęć jogi online. Wystarczy wyszukać hasło „joga” na YouTube lub Google. Jeśli nie możesz znaleźć zajęć w swojej okolicy, wybierz się na lokalną siłownię lub pobiegnij do miejscowej kawiarni.

Wybierz nauczyciela

Stwierdzam, że potrzebujesz nauczyciela. Nie musisz brać prywatnej klasy. Ale potrzebujesz przewodnika do naśladowania. Miałem wspaniałe doświadczenia biorąc prywatne klasy, ale mogą one stać się drogie.

Idź powoli i spokojnie

Dobrze jest zobaczyć, jak inni ludzie robią to na początku. Ale nie bój się eksperymentować z różnymi pozami i postawami. W ciągu kilku miesięcy Twoje ciało bardzo się rozwinie i zmieni, a Ty nie chcesz tego przegapić.

Nie trzymaj się kurczowo napięć

Nie martw się, jeśli nie możesz dosięgnąć palców u stóp. To jest w porządku.

Dlaczego joga jest fantastyczna dla początkujących?

Ważnym powodem, dla którego zajęcia jogi dla początkujących są skuteczne, jest to, że oferują one wskazówki dla początkujących w przyjemnym środowisku. Na zajęciach są instruktorzy, którzy chętnie odpowiedzą na pytania i pomogą Ci odnaleźć drogę. Gwarantuje się, że na zajęciach spotkasz przyjaznych i zabawnych nowych przyjaciół.

Oprócz tego, wspólnym celem początkujących klas jest rozpoczęcie z jak największą elastycznością, co jest czymś, co jest przydatne dla wszystkich, nie tylko tych, którzy mogą mieć inne problemy zdrowotne.

Kiedy się w to zagłębisz, niektóre z korzyści, jakich doświadczysz na zajęciach jogi, na pewno Cię zaskoczą.

Oto kilka przydatnych rzeczy, których nauczyłam się o tym, jak zacząć ćwiczyć jogę dla początkujących:

Siadanie ze stopami płasko na podłodze.

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz ćwiczyć jogę, bardzo kuszące jest wstać i rozciągnąć się! Stojąca lub odwrotna pozycja jogi będzie o wiele bardziej wymagająca i kusząca, ale zanim to zrobisz, spróbuj usiąść i rozciągnąć się.

Korzyści z pozycji siedzących:

  1. Jest to łatwe dla twoich kolan.
  2. Możesz leżeć na plecach lub na brzuchu.
  3. Pozycja ta jest bardzo łagodna dla stawów, bioder i pleców.

Jak to jest siedzieć?

Głęboki wdech, wydech i podczas wydechu możesz poczuć, jak stopniowo otwierasz się.

Dodaj komentarz